Muhabbet Lukaku Hayat Kesintileri

SUICIDEWAVE

Forum365 Üyesi
6 Şub 2021
425
595
Detroit
IMG_20210222_154730.jpg
Romelu Lukaku: “Beş parasız olduğumuzu anladığım anı tam olarak hatırlıyorum. Annemin yüzündeki ifadeyi hala unutamıyorum. Altı yaşındaydım ve okul molası sırasında öğle yemeği için eve geldim. Annemin menüsünde her gün aynı şey vardı: “Ekmek ve süt.”
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

SUICIDEWAVE

Forum365 Üyesi
6 Şub 2021
425
595
Detroit
IMG_20210222_154823.jpg
“Çocukken aklından bile geçirmiyorsun. Ama sanırım buna gücümüz yetti. Sonra bir gün eve geldim ve mutfağa gittim. Annemi her zamanki gibi bir kutu sütle birlikte bir şeyler karıştırırken gördüm. Her şeyi sallıyordu, Neler olduğunu anlamadım.”
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

SUICIDEWAVE

Forum365 Üyesi
6 Şub 2021
425
595
Detroit
IMG_20210222_154907.jpg
“Sonra öğle yemeğimi bana getirdi ve her şey yolundaymış gibi gülümsüyordu. Süte su karıştırıyordu. Bütün hafta yetecek kadar paramız yoktu. Beş parasızdık. Sadece fakir değildik. Babam profesyonel bir futbolcuydu ama kariyerinin sonundaydı ve paranın tamamı gitmişti”.
“İlk giden şey de kablolu TV oldu. Gece eve gelirdim ve ışıklar kapanırdı. Bir seferde iki, üç hafta elektrik yok. O zaman banyo yapmak isterdim ama sıcak su olmazdı.”
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

SUICIDEWAVE

Forum365 Üyesi
6 Şub 2021
425
595
Detroit
“Annem ocakta çaydanlıkta su ısıtırdı duşta başımın üstüne ılık suyu bir fincanla sıçratırdım. Hatta annemin sokağın aşağısındaki fırından ödünç ekmek aldığı zamanlar oldu. Mücadele ettiğimizi biliyordum. Ama suyla sütü karıştırdığında, bittiğini anladım. Bu bizim hayatımızdı.”


“Ama yemin ederim ki o gün kendime bir söz verdim. Sanki biri parmaklarını şıklattı ve beni uyandırdı. Tam olarak ne yapmam gerektiğini biliyordum. Kardeşim ve annemle karanlıkta söylediğimiz duaları ve inancımızı, hatırladım.”
 

SUICIDEWAVE

Forum365 Üyesi
6 Şub 2021
425
595
Detroit
“Kendime verdiğim sözü bir süre içimde tuttum. Bazı günler okuldan eve gelir ve annemi ağlarken bulurdum. Sonunda ona bir gün dedim ki,
"Anne, bu değişecek. Göreceksin. Anderlecht için futbol oynayacağım ve bu yakında olacak. İyi olacağız. Artık endişelenmenize gerek yok."
“Babama "Ne zaman profesyonel futbol oynamaya başlayabilirim?" Diye sordum. “On altı dedi” "Tamam, on altı o zaman" dedim. Size bir şey söyleyeyim, Oynadığım her maç Finaldi. Parkta oynadığım zaman finaldi. Anaokulunda mola sırasında oynadığımda, Finaldi. Kesinlikle ciddiyim.”
 

SUICIDEWAVE

Forum365 Üyesi
6 Şub 2021
425
595
Detroit
“Her vuruşumda topun kapağını koparmaya çalışırdım. Tam güç. R1'e basmadım çünkü FIFA'ya sahip değildim. Playstation'ım yoktu. Büyümeye başladığımda, bazı öğretmenler ve ebeveynler beni strese sokmuştu.”
Yetişkinlerden biri "Hey, kaç yaşındasın?" Dediğini ilk duyduğum anı asla unutmayacağım. Hangi yılda doğdun?" 11 yaşındayken Lierse genç takımında oynarken ve diğer takımın ebeveynlerinden biri sahaya çıkmamı engellemeye çalıştı. “Bu çocuk kaç yaşında? Kimliği nerede? O nereli?
 

SUICIDEWAVE

Forum365 Üyesi
6 Şub 2021
425
595
Detroit
IMG_20210222_155254.jpg

“Nereliyim diye düşündüm. Antwerp'te doğdum. Belçikalıyım. Babam orada değildi, çünkü deplasman maçlarıma gelecek arabası yoktu. Yapayalnızdım ve kendimi savunmam gerekiyordu. Gittim ve kimliğimi aldım. Belçika tarihinin en iyi futbolcusu olmak istedim. Amacım buydu.”
“İyi değil. Harika değil. En iyisi.
Bir çok şey yüzünden çok öfkeyle oynadım..evimizde dolaşan fareler yüzünden..Şampiyonlar Ligi'ni izleyemediğim için..ebeveynlerin bana nasıl baktığını gördüğüm için.
12 yaşımdayken 34 maçta 76 gol attım.
Hepsini babamın ayakkabılarıyla yaptım”
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

SUICIDEWAVE

Forum365 Üyesi
6 Şub 2021
425
595
Detroit
“Bir gün dedemi aradım. Hayatımdaki en önemli insanlardan biriydi. Annem ve babamın geldiği Kongo ile olan bağlantımdı. Ona telefonda "Evet, 76 gol attım ve ligi kazandık. Büyük takımlar beni fark ediyor." Ve genellikle, her zaman futbolumu duymak isterdi. Ama bu sefer garipti

“O konuşmadan sonra kafam çok karışmıştı ne olduğu anlayamamıştım. Beş gün sonra vefat etti. Ve sonra gerçekten ne demek istediğini anladım.
Düşünmek beni çok üzüyor, keşke Anderlecht için oynadığımı görmek için dört yıl daha yaşayabilseydi. Sözümü tuttuğumu görmek için”
 

SUICIDEWAVE

Forum365 Üyesi
6 Şub 2021
425
595
Detroit
“Anneme 16'da başaracağımı söylemiştim 11 gün geciktim.
24 Mayıs 2009. Playoff finali. Anderlecht’le Standard Liege'e karşı. Anderlecht ile profesyonel sözleşmemi 13 Mayıs doğum günümde imzaladım. İlk paramla hemen yeni bir FIFA oyunu ve bir kabloluu tv paketi satın almıştım. “
“İşler iyi gittiğinde, gazeteler bana Belçikalı forvet Romelu Lukaku diyorlardı. Kötü gittiğinde de bana Kongo asıllı Belçikalı golcü Romelu Lukaku diyorlardı. Oynama şeklimden hoşlanmıyorsanız, sorun değil. Ama ben burada doğdum. Antwerp, Liege ve Brüksel'de büyüdüm. “
 

SUICIDEWAVE

Forum365 Üyesi
6 Şub 2021
425
595
Detroit
“Anderlecht için oynamayı hayal ettim. Vincent Kompany olmayı hayal ettim. Fransızca olarak bir cümleye başlayıp Felemenkçe bitireceğim ve geldiğim yere bağlı kalarak biraz İspanyolca, Portekizce veya Lingala konuşacağım diye hayal ettim. Ben Belçikalıyım.”
“Kendi ülkemdeki bazı insanların neden başarısız olduğumu görmek istediklerini bilmiyorum. Gerçekten bilmiyorum. Chelsea'ye gittiğimde ve oynamadığımda bana güldüklerini duydum. West Brom'a kiralık gönderildiğimde bana güldüklerini duydum.”
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst